Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 30 до 35 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со утринска температура до 17 и дневна до 34 степени.

XS
SM
MD
LG