Достапни линкови

Бегалците се добредојдени-порака од плоштадот Македонија


Бегалците се добредојдени-порака од плоштадот Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

Неколку десетици граѓани денеска се собраа на плоштадот во Скопје за да изразат поддршка за бегалците од Сирија. На Европскиот ден за акција за солидарност со бегалците тие ги повикаа граѓаните да им пружат поголема поддршка. Настанот го организираше левичарското здружение Солидарност.

Категории

XS
SM
MD
LG