Достапни линкови

Времето денеска: попладне можни поројни дождови


Во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе биде меѓу 14 и 22 степена, а дневната од 28 до 35 степени. Во Скопје и околината времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има краткотраен пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе биде до 21, а дневната ќе достигне до 33 степени.

XS
SM
MD
LG