Достапни линкови

Истепан сопственикот на порталот „Доказ.мк“


Вчера во центарот на Скопје бил претепан сопственикот на порталот „Доказ.мк“, Марјан Стаменковски, јавуваат македонските медиуми. Според него, нападот го извршиле петмина непознати лица. Порталот на Стаменковски е критички настроен кон власта. Претходно, на сличен начин беше нападнат и сопственикот на порталот „Мактел“ Саше Ивановски.

XS
SM
MD
LG