Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во западните делови е можна изолирана појава на краткотраен дожд, како и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната од 31 до 37 степени. Во Скопје ќе преовладува сончево и топло време со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе достигне до 15, а дневната до 34 степени.

XS
SM
MD
LG