Достапни линкови

Јункер-Грција може да добие 35 милијарди евра


Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер со грчкиот премиер Алексис Ципрас.

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер денеска изјави дека на Грција може да и се додели финансиска помош од 35 милијарди евра до 2020 година. Тој пред Европскиот парламент рече и дека Грција ќе ја добие сумата само доколку ги исполни условите од економската програма. Јункер синоќа во Брисел имаше средба со грчкиот премиер Алексис Ципрас.

XS
SM
MD
LG