Достапни линкови

Бомбардирани цели на Исламската држава во Сирија и во Ирак


Илустрација.

Меѓународната коалиција предводена од САД извршила 17 воздушни напади врз цели на Исламската држава во Ирак и во Сирија во изминативе 24 часа. Нападнати се воени единици, воени возила, борбени позиции и артилериски позиции на ИД, како и згради што ги држат милитантите. Воздушните напади од меѓународната коалиција почнаа во септември минатата година.

XS
SM
MD
LG