Достапни линкови

Пет жртви во експлозија во Авганистан


Најмалку пет лица загинаа, а 25 беа повредени во силна експлозија во близина на шопинг реон во авганистанскиот главен град Кабул. Локалната полиција соопшти дека експлозијата се случила во паркинг просторот на министерството за правда. Од силната експлозија, според нив, се скршиле и прозорците на околните згради. Талибанците ја преземаа одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG