Достапни линкови

Анти-владин протест во Скопје


Анти-владин протест во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Десетици илјади граѓани денеска мирно протестираа против актуеланата влада и побараа оставка од премиерот Никола Груевски. Дел од нив остануваат пред владата, како што велат, се додека не бидат поднесени оставки.

Категории

XS
SM
MD
LG