Достапни линкови

Средношколците не се договорија со МОН


Без договор заврши средбата на претставници на Средношколскиот пленум и на Министерството за образование и наука. Од пленумот најавија дека ќе продолжат со бојкотот и кампувањето пред зградата во која е сместено министерството се додека не бидат исполнети нивните барања за укинување на екстерното тестирање и враќање на стариот концепт на полагање матура.

XS
SM
MD
LG