Достапни линкови

Илјадници средношколци и студенти протестираа против лошите реформи


Неколку илјади средношколци и студенти и нивни поддржувачи денеска протестираа против лошите реформи во образованието. Средношколците пред Владата се сретнаа со студентите, од каде го продолжија маршот кон Министерството за образование и наука.

XS
SM
MD
LG