Достапни линкови

Илјадници средношколци и студенти протестираа против лошите реформи


Илјадници средношколци и студенти протестираа против лошите реформи
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Неколку илјади средношколци и студенти и нивни поддржувачи денеска протестираа против лошите реформи во образованието. Средношколците пред Владата се сретнаа со студентите, од каде го продолжија маршот кон Министерството за образование и наука.

XS
SM
MD
LG