Достапни линкови

Кенија извршила напади врз бази на Ал Шабаб во Сомалија


Jo

Кенијски воени авиони спровеле напади против милитантите на Ал Шабаб во Сомалија во знак на одмазда за нападот на милитантната група на еден универзитет во Кенија, при кој загинаа 148 лица. Целта на нападот биле две засолништа на Ал Шабаб. Портпаролот на кенијската војска Давид Обонио изјави дека базите биле уништени, без да каже дали имало жртви при нападите.

XS
SM
MD
LG