Достапни линкови

Груевски - Нема избори, името не го даваме, преодна влада може само без нас


Формирање предна влада е можно, ама без ВМРО-ДПМНЕ, порача премиерот Никола Груевски на денешната партиска трибина во Спортскиот центар Борис Трајковски во Скопје. Тој рече дека нема да има предвремени избори и оти ставот на партијата за името е непроменет.

XS
SM
MD
LG