Достапни линкови

Убиен канадски војник во Ирак


Портпарол на курдските сили во Ирак соопшти дека канадски војник е убиен во т.н.пријателски оган откако тој и неколкумина други ја игнорирале наредбата да останат во своето возило и се појавиле на линијата ненајавено. Тој прецизираше дека групата канадски војници се појавила денеска во селото Башик без претходна најава. Од нив било побарано да се идентификуваат, но тие одговориле на арапски по што почнала пукотницата. Портпаролот додаде и дека не знае зошто канадските војници биле таму.

XS
SM
MD
LG