Достапни линкови

Времето денеска: сончево, па умерено облачно


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во јужните делови ќе биде променливо облачно, доцна попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од девет до 14 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, да дневната ќе се искачи до 12 степени.

XS
SM
MD
LG