Достапни линкови

Примирјето во Украина главно се одржува


Примирјето во Украина во првите 24 часа од неговото стапување во сила генерално се одржува и покрај некои спорадични гранатирања околу градот Дебалцеве. Мисијата на ОБСЕ која е одговорна за надгледување на прекинот на огнот соопшти дека проруските сепаратисти ги блокирале посматрачите да влезат во Дебалцеве. Спорадични експлозии можеле да се слушнат во близина на градовите Доњецк и Луганск кои се под контрола на сепаратистите.

XS
SM
MD
LG