Достапни линкови

Протест за чист воздух во Скопје


Протест за чист воздух во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Стотина претежно млади луѓе излегоа на денешниот марш против загадувањето на воздухот во центарот на Скопје, во организација на невладината Гоу грин. Демонстрантите, кои носеа гас-маски, за симболично да покажат дека во Скопје тешко се дише, извикуваа „биди зелен“ и „сакаме чист воздух“.

Категории

XS
SM
MD
LG