Достапни линкови

Заев - Доказите се од домашни, а не од странски разузнавачки служби


Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека доказите што ги има за криминал и злоупотреби на власта не се од странски разузнавачки служби, туку од „патриоти“ во македонското разузнавање. Стотици граѓани протестираа „против предавниците“, но полицијата ги спречи да стигнат до седиштето на СДСМ.

Категории

XS
SM
MD
LG