Достапни линкови

Протести на Бихаќка пред седиштето на СДСМ

Граѓаните беа спречени од полициски кордон да дојдат до седиштето на опозициската партија СДСМ на улицата Бихаќка. Тие се собраа по повикот насловен „Да го искажеме револтот против предавниците “ беше упатен на социјалните мрежи. Според повикот треба да се стави крај на предавниците, односно дека не смее да им се прости на тие кои соработуваат со странските служби. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев е осомничен за подготовка на пуч и шпионажа.

Категории

XS
SM
MD
LG