Достапни линкови

Столтенберг - Путин зборува бесмислици


Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека е бесмислица изјавата на рускиот претседател Владимир Путин за наводни НАТО Легии во Украина.

Столтенберг додаде дека странски сили во Украина се русите.

Путин во говорот во Санкт Петерзбург посочи дека доброволци се бореле со украинската армија, која, според него; се однесувала како легија на НАТО

XS
SM
MD
LG