Достапни линкови

Приведен Зоран Верушевски, поранешен директор на ДБК


Поранешниот директор на Дирекцијата за безбедност и контраразузнување (ДБК), Зоран Верушевски, синоќа е приведен и изнесен пред истражен судија и јавен обвинител во Скопје.Засега нема повеќе детали за апсењето, а МВР повеќе информации треба да соопшти во текот на денот. Според неофицијалните информации за кои јавија дел од медиумите тој е приведен за нелегално поседување оружје.

XS
SM
MD
LG