Достапни линкови

Студентски марш против екстерното тестирање


Околу илјада студенти денеска одржаа марш, под мотото „Заедно против екстерното тестирање на факултетите“. Маршот започна пред платото на универзитетот Кирил и Методиј, а продолжи до просторииите на студентскиот парламент, па до владата и до министерството за образование.

XS
SM
MD
LG