Достапни линкови

Марш на толеранција со вперен прст кон владата


Кон владата како главен виновник за ширењето на говорот на омраза и злосторствата од омраза, го вперија прстот организаторите на денешниот, шести по ред Марш на толеранцијата во Скопје. Организатори на маршто се Хелсиншкиот комитет и невладината „Цивил“.

XS
SM
MD
LG