Достапни линкови

Марш на толеранција со вперен прст кон владата


Марш на толеранција со вперен прст кон владата
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Кон владата како главен виновник за ширењето на говорот на омраза и злосторствата од омраза, го вперија прстот организаторите на денешниот, шести по ред Марш на толеранцијата во Скопје. Организатори на маршто се Хелсиншкиот комитет и невладината „Цивил“.

Категории

XS
SM
MD
LG