Достапни линкови

ЛГБТИ заедницата повторно го блокираше Јавното обвинителство


ЛГБТИ заедницата повторно го блокираше Јавното обвинителство
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Луѓето од ЛГБТИ заедницата повторно го блокираа влезот на Јавното обвинителство, барајќи од надлежните да ги пронајдат напаѓачите на кафулето „Дамар“ во Старата скопска чаршија. Тие најавија дека ќе протестираат се додека не бидат пронајдени сторителите на сите напади врз ЛГБТИ заедницата.

Категории

XS
SM
MD
LG