Достапни линкови

Албанскиот премиер Рама во Прешево


Албанскиот премиер Еди Рама во рамките на вториот ден од официјалната посета на Србија денеска во Прешево ќе се сретне со политичките лидери и бизнисмени од градот, јавуваат српските медиуми. Собранието на Општина Прешево ќе одржи вонредна седница на која албанскиот премиер ќе го прогласи за почесен граѓанин на Прешево. Рама вчера во Белград се сретна со српскиот премиер Александар Вучиќ.

XS
SM
MD
LG