Достапни линкови

Конференција за Западен Балкан во Берлин


Архивска фотографија - Самит Германија - Западен Балкан во Берлин 28 август 2014.

Во Берлин утре ќе се одржи конференција за Западен Балкан и Југоисточна Европа, на која ќе учествуваат шефовите на дипломатиите на Македонија, Албанија, Босна и Херцеговина, Косово, Србија, Хрватска и Црна Гора, соопшти денеска германското Министерство за надворешни работи. Собирот во организација на германскиот инстиотут „Аспен“, се одржува на покана на шефовите на дипломатиите на Германија и Велика Британија, Франк-Валтер Штајнмајер и Филип Хамонд. Тие ќе дискутираат за политички прашања кои се однесуваат на регионот и за економски теми.

XS
SM
MD
LG