Достапни линкови

Експлозија на бомба во Пакистан, 45 жртви


Пакистанската полиција соопшти дека 45 лица загинале во екплозија на границата меѓу земјата и Индија. Бомбата била активирана во близина на контролен пунк на периферијата на градот Лахоре. Локалните власти соопштија дека околу 50 лица биле повредени, а некои се наоѓаат во критична состојба. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG