Достапни линкови

Митревски - Минималната плата расте побрзо од трошоците за живот


Минималната плата е историски успех, иако не е висока. Сепак, таа се зголемува побрзо отколку што растат трошоците за живот, вели претседателот на ССМ Живко Митровски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG