Достапни линкови

Демолирано кафуле поради собир на ЛГТБ


Група од дваесетина луѓе, според очевидци, синоќа го нападнале кафулето Дамар во Старата Чершија во Скопје, каде што се прославуваше двегодишнината од отварањето на центарот за поддршка на ЛГБТ заедницата.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG