Достапни линкови

Кинески брод потона крај западниот брег на Јапонија


Илустрација - Кинески бродови.

Јапонскaта крајбрежна стража трага по девет исчезнати лица по потонувањето на кинески брод крај западниот брег на Јапонија. Крајбрежната стража соопшти дека партолни бродови денеска трагаат по исчезнатите лица, а патролата е испратена по барање на кинеските власти за спасување.

Бродот потона вчера во Јапонско Море во близина на брегот на префектурата Шимане во западниот дел на Јапонија.

Кина ги информирала јапонските официјални лица дека пет членови на екипажот се спасени.

XS
SM
MD
LG