Достапни линкови

Путин: санкциите ги кршат принципите на СТО


Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека со западните санкции против Русија се кршат принципите на Светската трговска организација. Затоа, според него, најдобар начин за справување со санкциите е развивање на домашниот пазар. На состанокот со високи руски претставници во Москва, Путин најави дека е неопходно воспоставување конкуретна средина за финансирање на бизнисот, вклучувајќи и попристапни заеми и кредити за руските компании.

XS
SM
MD
LG