Достапни линкови

Американец ќе биде изведен пред суд во Северна Кореја


Илустрација.

Севернокрејските медиуми денеска објавија дека наредната недела пред суд ќе биде изведен еден од тројцата притворени Американци, 26-годишниот Метју Милер, но не се наведува за што точно тој е обвинет. Милер беше уапсен во април за кинење на неговата виза откако стигнал во Северна Кореја. Уште двајца други Американци се затворени во оваа изолирана држава.

XS
SM
MD
LG