Достапни линкови

Министерот Попоски на Бледскиот стартегиски форум


Македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски денеска учествува на Бледскиот стратегискиот форум во Словенија, политички настан кој во изминатите осум години прерасна во значаен инструмент за дијалог за прашања од значење за регионот. На Форумот учествуваат и други министри и високи претставници од земјите во регионот и пошироко, како и од јавниот и приватниот сектор. Министерот Попоски ќе има обраќање на панелот посветен на регионалната соработка и иднината на Западен Балкан.

XS
SM
MD
LG