Достапни линкови

Комисијата за финансирање и буџет ја продолжи расправата по тепачката


Собраниската Комисија за финансирање и буџет ја продолжи расправата по предложениот ребаланс на Буџетот за 2014 година. Седницата на комисијата претходно беше прекината поради физичка пресметка меѓу пратеници од ДПА и ДУИ.

Комисијата ги разгледува поднесените 236 амандмани. На седницата не присуствуваат пратениците на ДПА, кои најавија дека повеќе нема да учествуваат во работата на Собранието.

XS
SM
MD
LG