Достапни линкови

Димовски: Власта и ги предизвикува и ги контролира меѓуетничките тензии


Димовски: Власта и ги предизвикува и ги контролира меѓуетничките тензии
please wait

No media source currently available

0:00 0:17:14 0:00

Интервју со Владо Димовски, претседател на Центарот за меѓуетничка толеранција и професор по македонски јазик во албански паралелки во ОУ Алија Авдовиќ во скопското село Батинци.

Категории

XS
SM
MD
LG