Достапни линкови

Организатор и редари за мирни протести против „Монструм“


Денешните протести поради пресудата во случајот „Монструм“ во Скопје мирно завршија. Ова беа први протести по донесувањето на пресудата, на кои се појави формален организатор т.н. Организационен совет на чело со Бедри Хајдари, брат на Фејзи Азири кој е осуден во случајот „Монструм“.

XS
SM
MD
LG