Достапни линкови

Судири меѓу демонстрантите и полицијата за Монструм


Судири меѓу демонстрантите и полицијата за Монструм
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:33 0:00

Демонстрантите фрлаа камења и тули врз полициските сили и Судот. Полицијата одговари со солзавец, шок бомби и водени топови. Неколку илјади албанци протестираа во Скопје незадоволни од пресудата за доживотен затвор за 6 - те обвинети за убиство на 5 те момчиња кај Смилковско езеро

Категории

XS
SM
MD
LG