Достапни линкови

Средба на Зариф и Ештон за време на нуклеарните преговори


Иранскиот шеф на дипломатија Џавад Зариф и високиот претставник на Европската унија за надворешна политика, Кетрин Ештон

Иранскиот шеф на дипломатија, Џавад Зариф се сретнал со високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност, Кетрин Ештон за време на новата рунда нуклеарни преговори во Виена со цел да биде постигнат договор до крајниот рок на 20 јули. Портпаролот на Ештон, Мајкал Ман изјави дека атмосферата на преговорите е сериозна и одлучна. Според него, сите страни се подговени да преговараат колку што е потребно за да биде постигнат договор.

XS
SM
MD
LG