Достапни линкови

Временска прогноза - Претпладне топло, попладне дожд


Времето денеска претпладне ќе биде сончево и потопло. Попладне ќе настапи дестабилизација на атмосферата со локален дожд и грмежи, а ќе има услови и за изолирана појава на краткотрајно невреме. Ќе дува умерен, кон крајот на денот во западните делови и засилен ветер од западен и југозападен правец. Утринската температура се движи од девет до 17, а дневната од 28 до 34 степени. Во Скопје слично време до температура до 32 степени.
XS
SM
MD
LG