Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 21 до 33 степени. Во Скопје слично време со температура до 30 степени. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 8.

Во вторник попладне и во четврток ќе има услови за локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Во наредните денови температурата ќе биде во пораст.
XS
SM
MD
LG