Достапни линкови

Обама ќе разговара со лидерите од Конгресот за Ирак


Претседателот Барак Обама денеска во Белата куќа се среќава со лидерите од конгресот за да разговара за состојбата во Ирак, соопшти лидерот на републиканците во Сенатот Мич Мек Конел. Покрај со него, Обама ќе се сретне лидерите на мнозинството демократи во Сенатот и во Конгресот Хари Рид и Ненси Пелоси и со претседателот на претставничкиот дом Џон Бонер.Партиските лидери потоа ќе го информираат членството за плановите на американската администрација за Ирак.
XS
SM
MD
LG