Достапни линкови

Путин и Оланд на средба во Париз на 5 јуни


Близок соработник на рускиот претседател изјави дека дека Владимир Путин ќе разговара за кризата во Украина со францускиот претседател Франсоа Оланд во Париз на 5 јуни.
Средбата е во пресрет на настаните за одбележување на годишнината од Втората светска војна.
Тоа ќе биде прва средба на Путин со некој од лидерите на големите западни сили откако Русија го анектираше Крим од Украина во март годинава.
XS
SM
MD
LG