Достапни линкови

Путин на економски форум во Санкт Петербург


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе се обрати на националниот бизнис форум во Санкт Петербург кој е бојкотиран од дузина лидери на западноевропски компании поради руската анексија на Крим и неговата улога во украинската криза.

Според најавите, Путин ќе зборува за неговата визија за глобалните економски проблеми и за тоа како Москва планира да ја подобри руската економија во време во кое состојбата во светската политика се оценува дека не е лесна.
XS
SM
MD
LG