Достапни линкови

Повторно немири во Ѓорче Петров


Повторно немири во Ѓорче Петров
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Повредени и приведени граѓани е епилогот од протестите и нередите кои вечерва настанаа во населбата Ѓорче Петров на повеќе локации од мостот кон Сарај до трговскиот центар „Глобал“. Полицијата принудно го избриша поголемиот дел од видео материјалот кој беше снимен со камерата на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG