Достапни линкови

Уапсени 15 лица за заговор во Украина


Службата за безбедност на Украина соопшти дека притворила 15 лица кои се осомничени дека заговарале за соборување на власта во источниот дел на земјата, каде во најголем дел се говори на руски јазик. Според нив, групата планирала да изврши вооружено преземање на власта на 10 април во регионот Луханск. Службата при нивното апсење запленила и големи количини на оружје.
XS
SM
MD
LG