Достапни линкови

Нарко босот Дарко Шариќ за време на неговото прво појавување пред специјалниот суд во Белград се изјасни дека не бил виновен во врска со обвинувањата за шверц на дрога и за перење пари. Шариќ кој и се предаде на српската полиција во минатата недела ги отфрли наводите дека бил организатор на шверцот на скоро шест тони кокаин од Јужна Америка.
XS
SM
MD
LG