Достапни линкови

Русија повикува посматрачи на ОБСЕ на референдумот на Крим


Русија го повика ОБСЕ да испрати посматрачи на неделниот референдум на Крим на кој ќе се гласа за негово припојување кон Русија. Во повикот од Москва се нагласува дека со тоа би се придонело за деескалација на тензиите. ОБСЕ деновиве соопшти дека референдумот на Крим е нелегален.
XS
SM
MD
LG