Достапни линкови

Израелската војска спречила напад врз цивили во Газа


Израелската војска соопшти дека синоќа извршила воздушни напади врз палестинските сили во Газа, кои подготвувале ракетен напад на Израел. Официјални претставници од Газа соопштија дека во нападите е убиено едно 21-годишно момчеа ранети се уште две лица. Израелската војска соопшти дека целта на нападите била спречување на напади чија мета биле цивили во јужниот дел на Израел.
XS
SM
MD
LG