Достапни линкови

Марш против сиромаштија во Скопје


Неколку стотици луѓе излегоа на денешниот Марш против сиромаштијата во Скопје што симболично започна во 5 минути до 12 часот. Мирниот протест, во организација на невладината Македонска платформа против сиромаштија и граѓанската иницијатива „8 Септември“, започна пред Собранието, продолжи пред Владата за да заврши со концерт на Скверот Јадран на кој настапија Бени и Нон стоп, Распеани скопјани и ДЈ Соња Исмаил.

XS
SM
MD
LG