Достапни линкови

Времето денеска - облачно и ветровито


Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а во западните и јужните делови ќе има локален дожд.Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.Температурата ќе се движи од пет до 14 степени.Во Скопје слично време, со температура до 12 степени.
XS
SM
MD
LG